Screenshot 2023-12-02 at 23.31.26.png
Image is not available
Draudimo žalų ekspertai
Slide
Image is not available
Draudimo žalų ekspertai
181 0
Draudimo žalų atvejai

Instrukcija. Ką daryti po užliejimo.

Užliejo kaimynai, trūko vamzdis, plyšo žarnelė. Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių nelaimių namuose. Kaip elgtis, ką daryti, jei tokia nelaimė atsitiko. Kaip išsaugoti tai kas dar nesušlapo. Ką sakyti kaimynams kurie gyvena apačioje. Daug klausimų. Todėl labai svarbu nepasimesti ir atlikti keletą paprastų, bet labai svarbių veiksmų ir darbų po užliejimo.

Svarbiausia yra ramiai reaguoti į nelaimę. Ji jau atsitiko, todėl karštos emocijos ar barnis su kaimynais mažai padės. Išlikite ramūs ir imkitės svarbių neatidėliotinų darbų vandens žalai stabdyti ir neleisti jai didėti.

  1. Sustabdykite vandens tekėjimo šaltinį. Užsukite buto įvadinius kranus, jei trūko bendro naudojimo vamzdynas arba kaimynų viršuje nėra, užsukite viso namo vandens stovą arba įvadą kuris randasi rūsyje.
  2. Sustabdę vandens tekėjimą užkelkite baldus ir kitus daiktus vienas ant kito, padėkite ant stalo, ant lovos. Kilimus išneškite į balkoną arba kiemą. DĖMESIO!!!  Išimkite iš lizdo įleidžiamus lubinius šviestuvus "Pakabinkite juos" ant savo paties laido, tegul po gipso lubomis cirkuliuoja oras, taip natūraliai greičiau išdžius, nesideformuos lubos.
  3. Pradėkite surinkinėti vandens likučius skudurais arba rankšluosčiais kurie gali vienu kartu sugerti daug vandens. Kempinės, grindų šluostės padės tik esant nedideliam kiekiui vandens. Jei turite siurblį kuris gali siurbti ne tik dulkes, bet ir skysčius būtinai pasinaudokite juo.
  4. Kai grindis nusausinsite, nusausinkite baldus ir kitus daiktus.
  5. Jei tai vasara, tada atidarykite langus ir vėdinkite natūraliai. Jei tai žiema trumpam galite kartas nuo karto atidaryti langus, bet tik trumpam, kad suvienodinti buto ir lauko drėgmę, jeigu bute jos žymiai daugiau negu lauke.
  6. Jei turite drėgmės surinkėjus arba galite juos greitai gauti butinai jais pasinaudokite. DĖMESIO!!! Drėgmės surinkėjai veiks efektyviai tik uždarose patalpose. Nenaudokite drėgmės surinkėjo ir atidarytu langų vienu metu.  Drėgmės surinkėjai kaups drėgmę iš lauko, bet ne iš vidinių patalpų, sunaudosite daug elektros, o rezultato nebus.
  7. Galima pradėti džiovinti pajungus papildomus šilumos šaltinius. DĖMESIO!!! Nekaitinkite stipriai šildytuvų, nes per greitai džiūdami paviršiai nespėja prisitaikyti ir adaptuotis drėgmės pasikeitimui. Pradeda skilinėti, riestis, atsilupa dažai ir lakas, atsiranda dėmės.
  8. Kartu su lengvu ir nekarštu papildomu šilumos šaltiniu būtinai panaudokite ventiliatorių. Jūsų tikslas "judinti orą". Judėdamas drėgnas oras greičiau garina drėgmė, o veikiantys drėgmės surinkėjai arba vasara atidaryti langai efektyviai drėgmė surenka arba išgarina natūraliai.
  9. Sugadintus daiktus neišmeskite, laikykite balkone arba lauke, kol atvyks draudimo bendrovės arba REMEKS ekspertas ir bus atliktas defektavimas ir žalos vertinimas.
  10. Sekančia dieną užregistruokite užliejimo žalą savo draudime, gaukite žalos numerį ir laukite atvykstant eksperto. 
  11. Prašykite draudimo pagalbos, gali būti atliktas patalpų džiovinimas ir kvapų naikinimas, remontas.

Ką sakyti kaimynams apačioje arba viršuje ?

  1. Jei Jus užliejo kaimynai iš viršutinio buto, būtinai užeikite ir aplankykite juos. Pasikalbėkite ramiai ir draugiškai, juk Jūs draugiški kaimynai :). Išsiaiškinkite kas atsitiko, kokią užliejimo priežastis. Išsiaiškinkite ar viršutiniai kaimynai turi savo buto draudimą. Parekomenduokite Jiems patiems butinai užregistruoti žalą jų draudimo bendrovėje. Sužinokite kaimynų draudimo bendrovės žalos numerį. Jis bus reikalingas vėliau, kai Jūsų ir kaimyno draudimo bendrovės tarpusavyje bendraus nuostolių atlyginimo klausimais.
  2. Jeigu Jus patys užliejote apatinius kaimynus. Nuraminkite juos, pasakykite, kad turite draudimą ir jiems bus atlygintas padarytas nuostolis. Apžiūrėkite koks nuostolis jiems padarytas, gaukite kontaktus. Paklauskite ar kaimynai irgi turi draudimą, kokioje bendrovėje. Kai registruosite savo žalą, draudimo bendrovę informuokite, kad užliejote kaimynus apačioje, nurodykite adresą, buto numerį ir jų kontaktus.

Atlikite šiuos paprastus veiksmus ir užliejo kaimynai situacija nebebus tokia baisi. Kaimynai nesusipyks. Draudimo arba REMEKS ekspertai apžiūrės ir įvertins žalą. Atlygins nuostolį Jums ir pasirūpins Jūsų kaimynais.

Pasitikėkite Draudimo bendrovės ir REMEKS jungtine komanda. Nuo A iki Z, tai RAMU ir PATOGU.

Darbų etapai po užliejimo: 1. Žalos vertinimas --> 2. Džiovinimas ir valymas --> 3. Kvapų ir pelėsio naikinimas --> 4. Remontas

PARTNERIAI

PARAŠYKITE MUMS

Sugadintas turtas (pasirinkti)

Maksimalus įkėlimo dydis: 20,00 MB